Viessmann – serwis, naprawa

Viessmann serwis. Temat przewodni bloga o serwisie urządzeń grzewczych na podstawie renomowanej firmy. Serwis Viessmann wybrano, ze względu na sentyment, najlepszą znajomość urządzeń i sposobu działania tego producenta. Zajmuję się i promowałem głównie urządzenia tej marki od 1996 roku.

* * *

Viessmann Serwis Polska działał od chwili pojawienia się kotłów firmy Viessmann w Polsce. Kupujący urządzenia tej marki mieli zapewniony serwis 365 dni 24 godziny na dobę. Do dzisiaj w ten sposób reklamowana jest Infolinia TD24 pod numerem 801 080 124 (Viessmann-Serwis.pl) lub numerem technicznym 32 222 03 72 (lub 71, 73, 74).

* * *

Rozpoczynając działalność usługowo-handlową wybrałem tą markę, mając przekonanie że nie zostawię nigdy swoich klientów w potrzebie. Nawet jak nie będzie mnie w okolicy lub nie będę mógł odebrać telefonu, to Centrum Obsługi Serwisowej (Infolinia TD24) tego producenta zadysponuje innego dyżurnego serwisanta przez 365 dni, 24 godziny na dobę.

* * *

Dyżurny serwis Viessmann TD24, to wg umowy serwisowej:
– firma, która przyjmuje zlecenia od firmy Viessmann w godzinach 000-2400,
– serwis zobowiązuje się do kontaktu z użytkownikiem w ciągu 30 min od momentu przyjęcia zlecenia
rozpoczęcie naprawy w ciągu 4-6 godzin. Rozpoczęcie naprawy nie może być później
serwis zobowiązuje się zakończyć naprawę w ciągu 48 godzin od przekazania zlecenia
– firma, która kupi za określoną kwotę części na swój magazyn i zaakceptuje warunki handlowe !!!

* * *

Wpisuję dzisiaj w wyszukiwarkę hasła które kojarzą się z awarią ogrzewania z urządzeniem firmy Viessmann, lokalizacja Zielona Góra:

– Viessmann serwis Zielona Góra,
– serwis kotłów gazowych Viessmann,
– serwis kotła dwufunkcyjnego Viessmann
– piec Viessmann, serwis pieca Viessmann
– Viessmann serwis lubuskie,
– Viessmann serwis kontakt Zielona Góra,
– kocioł olejowy Viessmann lubuskie,
– naprawa kotła gazowego Viessmann
– autoryzowany serwis Viessmann
– nazwa kotła: Vitopend Zielona Góra,
– wiszący kocioł Viessmann serwis
– Viessmann Vitodens, Paromat, naprawa

* * *

Przy wybieraniu pomocy serwisowej od producenta, spodziewamy się rzetelnej, zweryfikowanej pomocy. A jak jest w rzeczywistości możecie się Państwo przekonać dzwoniąc np. w piątek, albo sobotę. Dyżury serwisowe, to fikcja. Internet jako miejsce poszukiwań pomocy będzie nieoceniony.

* * *

Po intuicyjnym wybraniu haseł, pojawiają się linki.
Strona producenta, to wybrór telefonu kogoś z listy (szkoda, że nie ma tam adresów stron i maila do tych firm).

Wpisanie swojego miasta i producenta lub rodzaju awarii, prawie zawsze spowoduje wyświetlenie firm dobrze pozycjonowanych. Należy uważać, ponieważ poza stronami producentów i regularnych firm, pojawia się wiele osób nie zawsze uczciwych, których nie ma jak zweryfikować (szczególnie na OLX czy Allegro)

Kim są, czy mają przygotowanie do serwisu ?
Czy prowadzą działalnoś, mają siedzibę ?
Mają tylko dyplom obecności w szkoleniu ?
Nie wystawiają rachunków, protokołów.

Trudności z wybraniem właściwego serwisu wykorzystuje coraz więcej firm pośredniczących w znalezieniu serwisu. Za dodatkową opłatą.

Nawet firmy które znamy od strony ubezpieczeń na życie, oferują ubezpieczenia mieszkania i usługi napraw awarii. Przyjmuję sporadycznie takie zgłoszenia (to są najlepiej płatne usługi).

Kłopotliwe sytuacje i awarie urządzeń powodowane są w przeważającej większości z braku regularnych, płatnych przeglądów. Dlatego opłaca się dbać o swoje żródło ciepła w domu. Najlepiej z wyprzedzeniem.

* * *

Wybierając firmę, która doradzi, sprzeda i zainstaluje Państwu urządzenie do ogrzewania warto pamiętać, żeby ustalić kto te urządzenia sprawdzi i uruchomi. Kto je będzie naprawiał i przeglądał i regulował !

Ta strona i ten blog powstały, ponieważ ostatnio należało udowodnić kompetencje firmy royroz.pl w nieformalnym zapytaniu ofertowym na prowadzenie usług serwisowych. Decydenci z instytucji państwowej oczekiwali potwierdzenia umiejętności i doświadczenia w serwisie.

* * *

Wypada w tym miejscu podziękować Agencji reklamowej DOGO.pl. Konsekwentnie wpajała, że jeden obraz jest jak tysiąc słów. Lepiej pokazać czym się zajmuję, a nie pisać o tym wypracowania. Państwu życzę, żeby Państwo znaleźli w przyszłości swojego wybawcę do awaryjnych sytuacji.
:0)