O firmie

od …r do z…

ROZESTWIŃSKI JACEK

1996 Absolwent POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ, kierunek termoenergetyka, specjalizacja kotły parowe

1996 Praca w firmie Viessmann – Dział Techniczny – prowadzenie szkoleń dla instalatorów i serwisantów w zakresie uruchomienia i regulacji: kotłów, palników, regulatorów, kaskad, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, stacji zmiękczania wody. Szkolenia dla projektantów z doboru kotłów, automatyki i osprzętu z programu produkcji firmy. Porady techniczne, konsultacje projektowe oraz opracowywanie i realizowanie projektów od dostawy do uruchomienia i eksploatacji.

1998-2000 Kierownik Działu Szkoleń firmy Viessmann Polska, prowadzenie i planowanie wszystkich rodzajów szkoleń w oddziałach na terenie całej Polski

2000-2004 Doradca Handlowy, – lubuskie – powrót do Zielonej Góry. Współpraca i opieka nad obecnie działającymi firmami partnerskimi, projektantami i klientami. Tworzenie i realizacja strategii sprzedaży. Porady i konsultacje techniczne oraz handlowe dla firm partnerskich

2004 Założenie Firmy ROYROZ. Sprzedaż urządzeń i osprzętu do realizacji kotłowni oraz montaż i uruchomienia kotłów i urządzeń firmy Viessmann. Otwarcie pierwszego biura na ul.Źródlanej w Zielonej Górze.
Prowadzenie regularnych serwisów kotłów, budowa kotłowni w domach jednorodzinnych, instytucjach, szkołach i indywidualnych instalacji grzewczych zakładach przemysłowych, wyłącznie z urządzeniami firmy Viessmann.

2004-2016 Prowadzenie serwisu gwarancyjnego urządzeń firmy Viessmann w całym zakresie oferowanych urządzeń.

2009 Początek współpracy z kolejnym producentem kotłów, podgrzewaczy, automatyki, kolektorów słonecznych, pomp ciepła firmą BROETJE.

2016 Otwarcie biura przy ul.Wyszyńskiego 30A/11 w Zielonej Górze. Sprzedaż urządzeń do dedykowanych instalacji. Serwisowanie urządzeń. Konsultacje przy znajdowaniu rozwiązań zmniejszających zużycie gazu/oleju.

2016-2023 Modernizacje i regulacje istniejących instalacji grzewczych. Wykonywanie regularnych serwisów kotłów oraz budowa kotłowni w domach jednorodzinnych, instytucjach, szkołach i indywidualnych instalacji grzewczych zakładach przemysłowych.
Coraz częstsze łączenie różnych źródeł ciepła w układy skojarzone.

KWALIFIKACJE

1990-1992 Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej

1992-1996 wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławiskiej

1996-2000 Uczestniczenie w kursach doszkalających dla pracowników firmy Viessmann z zakresu sprzedaży, doboru, projektowania, obsługi, eksploatacji i serwisu urządzeń firmy Viessmann. Kilkadziesiąt szkoleń technicznych w Polsce i w centrali w Niemczech.
W pozostałym czasie regularne, codzienne prowadzenie szkoleń dla klientów i pozostałych pracowników firmy Viessmann.

2005 Zdanie egzaminów branżowych SIMP upoważniających do montażu, eksploatacji, serwisu i pomiarów instalacji: -gazowych, -elektrycznych i -cieplnych w szerokim zakresie mocy urządzeń przemysłowych w Polsce.
Egzaminy zdawane regularnie co 5-lat. Ostatni raz w październiku 2019 roku.

2005 Zdanie egzaminów po teoretycznych i praktycznych szkoleniach z zakresu łączenia dostępnych materiałów w instalacjach centralnego ogrzewania, cwu, instalacji solarnych w tym również do lutowania miedzi na twardo.

2009-2011 Politechnika Wrocławska dwa lata na Wydziale Inżynierii Sanitarnej – wentylacja, klimatyzacja i ogrzewanie.

2010 Po odbytych szkoleniach rozpoczęcie współpracy z zakresu uruchamiania i prowadzenia napraw gwarancyjnych kotłów i urządzeń grzewczych firmy BROETJE.

2022 Gruntowne, kilkutygodniowe szkolenia w zakresie budowy, działania, montażu, eksploatacji i serwisu pomp ciepła kilku wybranych producentów pomp ciepła dostępnych w kraju.

2022 Szkolenia zakończone zdaniem stosownych egzaminów branżowych upoważniających do obsługi i serwisu urządzeń wykorzystujących F-GAZY (F-gazy są podstawowym, niezastępowalnym czynnikiem produkowanych przez wszystkich pomp ciepła i klimatyzacji)