Kamera termowizyjna Zielona Góra - 501
Urządzenie zamontowane w okolicach Zielonej Góry Urządzenie: nagrzewnica powietrza technologicznego Pomiar kontrolny temperatury powierzchni nagrzewnicy, wytwarzającej kilkaset m3/godz. powietrza technologicznego o temp. około 300 oC. Urządzenie zbudowane przez RoyRoz, wg projektu i wytycznych inwestora. Zużycie gazu około 50 m3/godz.
Kamera termowizyjna Świebodzin - 502
Pomiar skuteczności izolacji drzwi kotłowych i lokalizacja uszkodzenia izolacji. Pola o kolorze zbliżonym do granatowego odpowiadają temp. około 18 oC, pole żółte zancznie powyżej 120 oC. W czasie naprawy izolacji uzupełniono brakujący fragment izolacji (około 20 cm2) oraz zabezpieczono dodatkową izolacją z wełny szklanej (około 0,5 m3 !!!)
Kamera termowizyjna Świebodzin - 503
Sprawdzenie działania zabezpieczeń elektrycznych i automatyki w tablicy sterującej w kotłowni. Elementy zbliżone do koloru żółtego nagrzewały się mocniej niż pozostałe (do ponad 50 oC). Elementy przegrzane eksploatowane przy górnej granicy wytrzymałości termicznej. Rozwiązanie wymienić bezpieczniki na elementy o większej wytrzymałości prądowej.
Kamera termowizyjna Świebodzin - 504
Zdjęcie działających obiegów grzewczych z mieszaczem. Z lewej strony zasilanie obiegów c.o. z kotłów. Temperatura bardzo wysoka. Zawór mieszający ogranicza przepływ gorącej wody z kotłów, mieszając wodę na zasilanie c.o. z chłodną wodą powracając z c.o. Regulacja temp. odbywa się wg krzywej grzania i bez priorytetu c.w.u.
Kamera termowizyjna lubuskie - 505
Kamera wykorzystana do zlokalizowania rur od centralnego ogrzewania, przed przykręceniem regału w magazynie do podłogi. Dzięki takim pomiarom uniknięto przewiercenia rur i ewentualnego skuwania kafelek, posadzki i naprawy rur.
Kamera termowizyjna lubuskie - 506
W instalacji c.o. dużego budynku przemysłowego, zaobserwowano ubytek wody z instalacji na poziomie 3m3 na dobę. Zdjęcia z kamery wykorzystano do lokalizacji przecieku w kanale ciepłowniczym. Precyzyjne wskazanie miejsca przecieku, zapobiegło odkrywania całego kanału (około 1000 mb). Czas pomiarów około 3 godz.
Kamera termowizyjna lubuskie - 507
Na zdjęciach obok przedstawiono (kolorem zielonym) powierzchnię ściany, na której wytrąca się para wodna z powietrza. Takie zdjęcie jest możliwe, w przypadku kiedy dokonano pomiaru wilgotności w danym pomieszczeniu przy sprawdzanych powierzchniach.
Kamera termowizyjna lubuskie - 508
Sprawdzenie działania ogrzewania podłogowego w holu budynku oraz określanie obszaru rozłożenia ogrzewania. Ze względu na bardzo niskie temperatury podłogi (rządu kilkunastu stopni), tylko przy pomocy kamery termowizyjnej możliwe było jednoznaczne potwierdzenie poprawnego wykonania i działania tego ogrzewania.
Kamera termowizyjna lubuskie - 509
Pomiar sprawdzający jakość wykonania ściany i izolacji zewnętrznej przy wymienianych drzwiach wejściowych do budynku. Na zdjęciu po lewej stronie widać elementy, z której wykonana jest ściana oraz słabą skuteczność izolacji zewnętrznej. Na zdjęciu po prawej stronie, teoretycznie dobrze wykonana ściana.
Kamera termowizyjna lubuskie - 510
Jedno ze zdjęć termowizyjnych, pokazujących w jaki sposób rozchodzi się w grzejniku gorąca woda z kotła. Zdjęcie wykonano około 4 minuty po odkręceniu głowicy termostatycznej. Po kolejnych 5 minutach, grzejnik przekazywał ciepło do otoczenia na całej powierzchni. Różnica temperatur między górną i dolną częścią grzejnika kształtowała się na poziomie 15 oC.
Kamera termowizyjna lubuskie - 511
Ciekawe zobrazowanie nietypowego, dekoracyjnego grzejnika łazienkowego. Czerwono-żółte linie pod grzejnikiem, określają sposób doprowadzenia rur zasilania i powrotu gorącej wody z kotła. Wykorzystując oznaczenie temperatur wg kolorów na skali obok zdjęcia, łatwo jest określić rurę zasilania i powrotu (po prawej stronie zasilanie).
|